top of page
486165_72656c532f6d4325a2adb5ce7b860727-2 copia.png

MICROTEATRE
Concurs de Dramatúrgia

QUÈ ÉS?

 

El projecte Microteatre vol impulsar la creació escènica entre dramaturgs i dramaturgues novells i joves intèrprets. La direcció escènica, la selecció dels actors i de les actrius, i la producció dels espectacles dels textos guanyadors, aniran a càrrec de l'organització. Els treballs es donaran a conèixer en espais singulars i en petit format dins de Roca Umbert.

BASES DE LA 10A EDICIÓ DEL CONCURS

 

En aquesta 11ª edició el guió teatral girarà a l’entorn del concepte: Això et/em fa bé?

 

Termini de presentació: 25 de juliol de 2024.

CÀSTING ACTORS / ACTRIUS

 

El projecte “Microteatre, concurs de dramatúrgia” busca actrius i actors nascuts entre el 1999 i el 2008 per posar en escena les 4 obres guanyadores d’aquesta desena edició del concurs.
 

· 28 de setembre (convocatòria personal per correu electrònic).

Presenta't al Càsting.

Aquesta convocatòria s'obrirà al

setembre del 2024. Si vols que t'avisem,

subscriu-te al nostre butlletí.

POSADA EN ESCENA

 

La producció de les obres seleccionades (quatre com a màxim) començarà al mes de setembre i s’allargarà fins a l’estrena el dies 15, 16 i 17 de novembre de 2024, sota una direcció professional que participarà en la tria de l’elenc i de l’espai de representació, en la posada en escena, en l’attrezzo i que també podrà fer aportacions al guió. El seu bagatge professional i la col·laboració dels dramaturgs i dramaturgues a l’hora d’assistir als càstings i a alguns assajos, garantiran la solidesa del resultat final.

Bases de l'11è Concurs de Dramatúrgia.

Convocatòria tancada.

Formulari de l'11è Concurs de Dramatúrgia.

Convocatòria tancada.

11ª edició

Obres guanyadores 2024

 entrades no disponibles 

Convocatòria Oberta!

8ª edició

Obres guanyadores 2021

 entrades exhaurides 

Un quadre de Hopper

de Daniel Casanovas
Direcció: Maria Castillo

Ajudant de direcció: Victor Martínez

Intèrprets: Marta Asamar i Arnau Herrera

El nostre riu

de Juan Antonio Jiménez

Direcció: Txell Roda

Ajudant de direcció: Mireia Martínez

Intèrprets: Núria Pujol, Carla Maestre i Mireia Moncunill

Cuida't, cuida'ns, cuidem-nos

de Maria Rodríguez

Direcció: Dušan Tomič

Ajudant de direcció: Marina Puddu

Intèrprets: Judit Morcillo i Marta Juárez

 

Frida

de Xavier Alomà

Direcció: Martí Torras

Ajudant de direcció: Joel Cabrera

Intèrprets: Robert Prieto i Maria Villarejo

5ª edició

Obres guanyadores 2018

 entrades exhaurides 

Jo, desconegut

d'Oscar Domínguez, Irene Garrido i Josep Ollé

Direcció: Martí Torras i Fàtima Campos

Actors: Àlia Herrera, Clàudia López i Andreu Roqueta

 

Mala entranya

de Laura Lara

Direcció: Marilia Samper

Ajudant de Direcció: Sergi Salicrú

Actors: Rut Girona, Estel Ibars i Nil Sanz

La croada dels infants

Remake de les visions de Schwob.

de Yaiza Berrocal

Direcció: Roberto Romei

Actors: Dèlia Brufau, Maria Jover i Carlos Ulloa

Hipertensió

de Sergi Cebollero
Direcció: Marta G. Otín

Actors: Laia Campamà, Marc Felipe i Judit Morcillo

2ª edició

Obres guanyadores 2015

 entrades exhaurides 

Mirador, tarda

de Roser de Castro
Direcció de Marta G. Otín
Actors: Eudal Rojas i Omar Torrico


El primer petó

de Carla Nigra
Direcció de Txell Roda
Actors: Ricardo Castro i Aida Moré


Discos llençats per la finestra

de Rosa Molina

Direcció de Dušan Tomič

Actors: Carlos Ulloa i Sara García

 

Russos

de Iván Andrade
Direcció de Maria Castillo 
Actors: Rut Girona i Nil Sanz

10ª edició

Obres guanyadores 2023

 entrades exhaurides 

Regar les plantes

de Júlia Cortina
Direcció: Tàtels Pérez

Intèrprets: Laia Alda i Jordina Estrada

Cava

de Laura Masmiquel

Direcció: Denise Duncan

Intèrprets: Estel Ibars, Laia Mestre i Rita Ollé

Vermell Claret

de Marco di Tieri

Direcció: Ferran Farré

Intèrprets: Alia Herrera, Arnau Herrera i Ferran Palau

 

Menú de celebració

d'Enric Pagespetit

Direcció: Dušan Tomić

Intèrprets: Estel Folch, Bernat Fusté i Marta Juárez

7ª edició

Obres guanyadores 2020

 entrades exhaurides 

Col·lapse gravitacional

d’Elna Roca
Direcció: Dušan Tomič

Actors: Anna Griera i Gemma Pina

Es busca company de pis net i polit

de Fanny Ferran

Direcció: Txell Roda

Actors: Pau Tutó, Jan Pons, Estel Folch

Cronovida 88176

de Dàcil Zurita

Direcció: Martí Torras

Actors: Jordina Estrada, Núria Ginestà i Sergi Salicrú

 

Una fruita estranya

d’Eduard Olesti

Direcció: Maria Castillo

Actors: Martí Cordero i Mario Giménez

4ª edició

Obres guanyadores 2017

 entrades exhaurides 

El darrer moviment

de Ramon Pros
Direcció de Du
šan Tomič

Actors: Sara Garcia i David Martín
 

Desperta'm abans d'anar-te'n

de Xavier Alomà
Direcció
de Maria Castillo

Actors: Ricardo Castro, Marta Asamar i Laura Martínez

Rottenmeier

de Núria Soto

Direcció de Txell Roda

Actors: Paula Muñoz, Noa Azkargorta i Roger Vila

 

[neʃə]

de Pere Ricart
Direc
ció de Ferran Farré

Actors: Iris Marrot i Omar Torrico

1ª edició

Obres guanyadores 2014

 entrades exhaurides 

Abans de l'estiu

de Jordi Centellas i Torres
Direcció de Maria Castillo. 
Actors: Adrià Girona i Laia Merino

Dimorfisme

d'Arnau Bellavista Mogas

Direcció de Txell Roda

Actors: Sara Garcia i Andreu Solà

L'elefant

de Cristina Cordero Crespo
Direcció de Martí Torras
Actors: Marta Domínguez, Glòria Gendre

i David Martín

Entremirar-se

de Sara Cañete Castro
Direcció de D
ušan Tomič

Actors: Edual Rojas i Ignasi Soler

9ª edició

Obres guanyadores 2022

 entrades exhaurides 

A la porta de la torre hi ha una vella

de Mar P. Bonet
Direcció: Pasqual
e Bávaro

Ajudant de direcció: Cristina Garcia

Intèrprets: Sara Granés i Alba Campo

Primera cita

d'Andrea Moreno

Direcció: Alicia Gorina

Ajudant de direcció: Marina Nicolas

Intèrprets: Leonard Raventós i Roc Martínez

Soñé que tú me llevabas

de Blau Granell Ardanuy

Direcció: Tàtels Pérez

Intèrprets: Aina Pujol Valls i

Clàudia Codony Sacristan

 

Vist per sentència

de Ramon Pros Cervera i Fanny Ferran Cuadrat

Direcció: Ferran Farré

Ajudant de direcció: Teia Martínez

Intèrprets: Núria Orellana Ortega

i Dídac Vidal Vegas

6ª edició

Obres guanyadores 2019

 entrades exhaurides 

Classificació

de Ramon Pros
Direcció: Marta G. Otín

Actors: Xavi Lucha i Alexandra Ivars

Match

de Maria Ramírez

Direcció: Mònica Bofill

Actors: Marta Asamar i Paula Muñoz

Jo, regla

de Marina Callís

Direcció: Martí Torras i Fàtima Campos

Actors: Alba Campo, Paula Castellsagué

i Gerard Rodríguez

 

I ara què

de Gemma Majó

Direcció: Maria Castillo

Actors: Estel Folch, Aina Sala i Patricia Sequedo

3ª edició

Obres guanyadores 2016

 entrades exhaurides 

Estat mental

de Jordi Centelles
Direcció de Pasquale Bavaro
Actors: Ferran Devesa i Pere Ricart


No sóc jo

de Rosa Molina
Direcció de Maria Castillo
Actors: Marta Asamar i Omar Torrico


Instint maternal

de Jaume Vivé

Direcció de Ferran Farré

Actors: Aida Moré, Laia Merino i Jaume Forés

 

Sargantana

de Sara Cañete
Direcció de Eugènia González
Actors: Sergi Salicrú i Albert Por
car

bottom of page